látogató számláló

Jurassic World - így készültek a CGI dinoszauruszok

Továbbra is fenntartom a véleményemet, mely szerint az alkotók túlzásokba estek és ahhoz képest, hogy a történetben, a szövegben vagy a képkockákon mennyi visszautalás volt az első részre, Stan Winston örökségét nem nagyon tartották szem előtt. Költői kérdés: ekkorát változott volna a filmesek gondolkodása a 2001-es Jurassic Park III. óta? Még ott is nagy szerepük volt az animatronikus báboknak, sőt az volt az első JP-film, melyben meg merték tenni, hogy egy képbe helyeznek egy bábot és egy CGI dinót. (Pl. a CGI Spinosaurus beleharap a T-rex báb nyakába, vagy egy számítógéppel generált és egy "igazi" raptor áll egymás mellett.)
Sajnos Stan Winston 2008-ban elhunyt, stúdiójának egykori művészei pedig megalapították a Legacy Effects nevű céget, amely csak egyetlen olyan bábot készített a Jurassic World-höz, amely látható is a filmben: a haldokló Apatosaurust, azt is csak nyaktól felfelé. (Erről is van egy videó a bejegyzésben.)
Továbbá még egy észrevétel: elsősorban nem a számítógépes animáció mennyisége zavart, hanem a minősége. Szubjektív, de a '93-as Jurassic Park CGI lényei egyszerűen realisztikusabbak voltak. Persze okosan is használták a rendelkezésükre álló számítógépes technológiát. Nagyon remélem, hogy az illetékesek meghallják ezeket a kritikákat - mert elég sok van belőle - és kicsit több bábot látunk majd a Jurassic World 2-ben (bemutató: 2018. június 22.) és valósághűbb CG-t.
A Jurassic World már kapható DVD-n, BD3D-n és fémdobozos BD3D-n, valamint hamarosan kapható lesz Blu-rayen és jön a szobros kiadása is a 3D-s kiadványnak.

Ez pedig az Apatosaurus építése.

És egy kicsit a realisztikusságról és annak hiányáról.

Valamint egy kis olvasnivaló a témában, angol nyelven: klikk.


süti beállítások módosítása